benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Plamenka latnatá 'Junior Fantasy'

Phlox paniculata 'Junior Fantasy'

Phlox paniculata, česky plamenka latnatá, patří mezi vysoké odrůdy plamenek. Řadíme ji do čeledi Polemoniaceae – jirnicovité. Pochází ze Severní Ameriky a Asie. Druh 'Junior Fantasy' je kompaktnější trvalka nižšího vzrůstu, v dospělosti dorůstá… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
2_kapka
Kvete v měsících červenec - srpen
Mrazuvzdornost 5a
Výška rostliny v dospělosti 0,6 m
Barva listu
zelená
Barva květu
fialová
  • Popis produktu

Phlox paniculata, česky plamenka latnatá, patří mezivysoké odrůdy plamenek. Řadíme ji do čeledi Polemoniaceae – jirnicovité.Pochází ze Severní Ameriky a Asie.

Druh 'Junior Fantasy' je kompaktnější trvalka nižšíhovzrůstu, v dospělosti dorůstá do výšky přibližně 50–60 cm. Tentoatraktivní druh svým vzhledem určitě zaujme a naplní vaše očekávání, jelikožkaždý rok kvete nápadnými, bledě fialovými květy s tmavě fialovým očkemuprostřed. Vykvétá ve štědrých soukvětích na konci vysokých stonků od červenceaž do prvních mrazů. Květy vydávají příjemnou, nevtíravou vůni. Listy jsouopadavé, kopinaté a sytě zelené.

Výhody plamenky latnaté:

·        Působivý vzhled květů

·        Nenáročnost

·        Dlouhé a opakované kvetení

·        Mrazuvzdornost

Plamenka latnatá má ráda slunná místa nebo polostín.Daří se jí ve výživné, mírně vlhké, humózní a dobře propustné půdě. Při výsadběvám vzhledem k jejímu rozrůstání doporučujeme nevysazovat ji příliš hustě.Ideální vzdálenost mezi jednotlivými kořenovými baly je 70 cm. Nezapomínejteani na pravidelnou zálivku a přihnojování. Na udržení půdní vlhkosti je vhodnéudělat nástelku z drcené kůry. Plamenka v období kvetení potřebujeoporu. Na začátku června ji ale můžete zkrátit přibližně o 10 cm, stonky takbudou pevnější a nebudou oporu potřebovat.

Květinový záhon vytvořený z této nenáročnétrvalky vypadá hezky při terasách nebo odpočívadlech. Určitě si najde svéuplatnění i ve vaší předzahrádce nebo zahradě. Objednejte si tuto trvalku,případně i nějakou jinou z nabídky našeho e-shopu, rádi vám ji pošleme ažk vám domů.