benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Muškát, pelargonie velkokvětá 'Aristo Beauty'

Pelargonium grandiflorum 'Aristo Beauty'

Kompaktní vzpřímeně rostoucí pelargonie, Pelargonium grandiflorum 'Aristo Beauty', upoutá bohatou násadou tmavě červených květů s bílým lemem. Tato velkokvětá pelargonie známá také pod názvem anglický muškát dobře větví a tím vytváří pravidelný… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
2_kapka
Kvete v měsících květen - říjen
Výška rostliny v dospělosti 0,4 m
Barva listu
zelená
Barva květu
červená
  • Popis produktu
Kompaktní vzpřímeně rostoucí pelargonie, Pelargonium grandiflorum 'Aristo Beauty', upoutá bohatou násadou tmavě červených květů s bílým lemem.
Tato velkokvětá pelargonie známá také pod názvem anglický muškát dobře větví a tím vytváří pravidelný kompaktní keřík. Její krátké dřevnatějící výhony nesou hustě nasazené sytě zelené listy. Listy srdčitého tvaru s výraznými laloky a zubatým okrajem krásně doplňují nápadné květy. U tohoto kultivaru s raným nástupem kvetení se začínají objevovat první okolíky květů již na konci dubna. Velké květy s mírně zvlněnými okvětními lístky v barvě burgundské červené s tenkou bílou obrubou pokrývají povrch celé rostliny až do podzimu.
Upřednostňuje světlé stanoviště v polostínu. Nejvhodnější je jižní, jihovýchodní či západní expozice. Vyžaduje humózní dobře propustný substrát. Při výsadbě se provádí základní vyhnojení pomalu rozpustnými hnojivy a za vegetace se přihnojuje 1x týdně hnojivem pro balkonové rostliny. Rostlina vyžaduje mírnou zálivku, její četnost podřizujeme průběhu počasí. Pro udržení vhodného vodního režimu rostliny jsou ideální samozavlažovací nádoby.
Vynikne samostatně v menších květináčích i v kombinaci s převislými druhy letniček v závěsných nádobách. Uplatnění najde také v záhonové výsadbě, kde hustě větvené pelargonie vyplní prostor mezi vyššími rostlinami a obohatí výsadby o výjimečně intenzivní barvy.