benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Leknín 'Glorie du Temple sur Lot'

Nymphaea 'Glorie du Temple sur Lot'

Nymphaea, česky leknín, je vodní rostlina rozšířená pocelém světě. Lidově se jí říká i vodní růže. Patří do čeledi Nymphaeaceae –leknínovité.Kultivar 'Glorie du Temple sur Lot' vás překvapí majestátními květy s více než 100 korunními lupínky. Květy… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
4_kapka
Kvete v měsících červen - září
Mrazuvzdornost 1
Barva listu
zelená tmavá
Barva květu
růžová světlá
  • Popis produktu

Nymphaea, česky leknín, je vodní rostlina rozšířená pocelém světě. Lidově se jí říká i vodní růže. Patří do čeledi Nymphaeaceae –leknínovité.

Kultivar 'Glorie du Temple sur Lot' vás překvapí majestátními květy s více než 100 korunními lupínky. Květy se velmipodobají pivoňkám, jsou světle růžové a vykvétají od června do září. Jejich krásu vyzvedávají i krásné lesklé, tmavě zelené listy ledvinovitého tvaru. 

Výhody tohoto leknínu:

  • Mrazuvzdorný leknín
  • Má nádherné a bohaté květy
  • Není náročný na pěstování
  • Ideální do jezírek a rybníků 

Leknín má rád slunná místa se stojatou vodou. Vhodné jsou úrodné půdy, nejlepší je použít substrát určený pro lekníny a vodní rostliny.Vysaďte ho buď do plastové nádoby, nebo do jutového sáčku, aby nedocházelo k vyplavování půdy do vody. Ideální je hloubka 60 – 100 cm. Potřebujenějaký čas a trpělivost, aby vás potěšil svými majestátními květy. Na zimudoporučujeme odstranit listy, aby ve vodě dále nehnily. Na zimu ho můžete přemístit do světlého sklepa bez mrazu, při teplotě do 4°C, ale zimu přežije ipod ledem.

Hledáte rostliny do vašeho rybníčka? Už nemusíte, u násnajdete nejen spoustu druhů leknínu, který váš rybník nebo jezírko dokonalezkrášlí, nabízíme vám i množství vodních rostlin.

Podívejte se na nabídku našeho Zahradnictví Flos avyberte si zdravé a silné rostlinky!