benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Leknín 'Aurora'

Nymphaea 'Aurora'

Nymphaea, česky leknín, je vodní rostlina rozšířená po celém světě. Patří do čeledi Nymphaeaceae – leknínovité. Lidově se jí říká i vodní růže. Kultivar 'Aurora' je málo vzrostlý trpasličí leknín, který nádherně ozdobí vaše jezírko. Kvete od června… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
4_kapka
Kvete v měsících červen - září
Mrazuvzdornost 6a
Výška rostliny v dospělosti 0,6 m
Barva listu
zelená
Barva květu
růžová
žlutá
  • Popis produktu

Nymphaea, česky leknín, je vodní rostlina rozšířená po celém světě. Patří do čeledi Nymphaeaceae – leknínovité. Lidově se jí říká i vodní růže.

Kultivar 'Aurora' je málo vzrostlý trpasličí leknín, který nádherně ozdobí vaše jezírko. Kvete od června až do září krásnými žlutě-růžovými květy velikosti 7 cm. Postupem času se jejich barva mění natmavší odstíny, měďnatě-červenou barvu. Listy jsou tmavě zelené, kožovité a lesklé, ledvinovitého tvaru.

Výhody leknínu Aurora:

  • Dlouhé kvetení
  • Má atraktivní květy
  • Mrazuvzdorný do -28°C
  • Není náročný na pěstování

Leknín má rád slunná místa v jezírkách se stojatou vodou. Vysazujte jej do plastových nádob, ze kterých nedochází k vyplavování půdy do vody, v hloubce 20 – 40 cm. Nejlepší je použít substrát určený pro vodní rostliny a lekníny. Potřebuje jílovitou půdu. Pokud vám kvete méně, můžete použít tyčinky s hnojivem,které zasuňte do zeminy. Na zimu odstraňte listy, aby ve vodě nehnily. Přežije i ve vodě pod ledem, nebo ho můžete přemístit do světlého sklepa bez mrazu, přiteplotě 4°C.

Pokud máte v zahradě jezírko nebo rybníček, určitě si do něj pořiďte tento leknín, který ho dokonale zkrášlí.V našem zahradnictví najdete množství kultivarů leknínů různých barev, alei nesčetné množství vodních rostlin.

Ozdobte svůj rybníček nebo jezírko rostlinkami z našeho Zahradnictví Flos!