Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Popelivka 'The Rocket'

Ligularia stenocephala 'The Rocket'

Rostlina patřído čeledi Asteraceae - hvězdnicovité. Většinapůvodních druhů pochází z Asie, ale vzácně se vyskytuje i v naší přírodě.Zmínit můžeme popelivku sibířsku nebo šedú, kterároste na rašeliništích a na slatinných loukách. Kultivar 'The Rocket… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících červenec - srpen
Mrazuvzdornost 4a
Výška rostliny v dospělosti 1,6 m
Barva listu
zelená
Barva květu
žlutá
  • Popis produktu

Rostlina patřído čeledi Asteraceae - hvězdnicovité. Většinapůvodních druhů pochází z Asie, ale vzácně se vyskytuje i v naší přírodě.Zmínit můžeme popelivku sibířsku nebo šedú, kterároste na rašeliništích a na slatinných loukách. Kultivar 'The Rocket' rozhodněnepatří k trvalkám kolem kterých projdete, aniž by jste si je nevšimli.Dorůstá do 160 cm výšky a pozornost upoutají také velké, srdčité, pookrajích zoubkované listy. Listy tvoří přízemní růžice, ze kterých vyrůstajívzpřímené květní stonky zakončené bohatým květenstvím žlutých květů.Trvalka kvete od července do srpna.

Popelivka vzahradě 

? Majestátní jako solitér i v podrostu vyššíchokrasných dřevin.

? Nepřehlédnutelná na břehu potůčku nebo zahradníhojezírka.

? Vhodná do vlhkých a přemokřených částí zahrady.

? Vhodná do zahrad v přírodním nebo venkovském stylu.

Návod na pěstování 

Kultivar nemá velképožadavky na pěstování a pokud mu je splníte, dokáže růst na jednom místě iněkolik let. Popelivka libuje plné slunce, ale stejně tak se ji daří i vpolostínu. Vyhovují ji mírně vlhké až vlhké půdy s dostatkem živin.Vláha je pro tuto rostlinu velmi důležitá a proto je při nedostatku srážeknezapomeňte dosti zalévat. Starší trsy můžete na jaře rozdělit a vysadit nanové místo. Trvalka odolává mrazům až do - 34 ° C.