benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Fíkovník smokvoň 'Brown Turkey'

Ficus carica 'Brown Turkey'

Brown Turkey je jedna z nejotužilejších odrůd fíkovníku pěstovaného v našich podmínkách. Upoutá velkými, nápadně laločnatými, tužšími listy. Plody jsou větší, sladké chuti a červenohnědé barvy. Drobné zelené květy se na rostlinách objevují od března… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
1_kapka
2_kapka
Kvete v měsících březen - červenec
Mrazuvzdornost 6b
Výška rostliny v dospělosti 3 m
Barva listu
zelená
Barva květu
zelená
Barva plodu
červenohnědá
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Brown Turkey je jedna z nejotužilejších odrůd fíkovníku pěstovaného v našich podmínkách. Upoutá velkými, nápadně laločnatými, tužšími listy. Plody jsou větší, sladké chuti a červenohnědé barvy. Drobné zelené květy se na rostlinách objevují od března do července. Plody se ale mohou vytvářet i bez opylení.

Návod na pěstování:

Fíkovník vyžaduje mírně zásaditou půdu bohatou na živiny a teplé, slunné, chráněné polohy. Víceleté rostliny odolávají mrazům až do -20 °C (zóna 6b), mladší jsou k namrzání náchylnější. Na zimu je nutné rostliny chránit obalením nadzemní části nebo, pokud jsou rostliny pěstované v nádobě, přemístěním do bezmrazé místnosti (hned po prvních mrazech). Rostliny mají ale velkou schopnost obnovy z kořenů, které zůstávají mrazy nepoškozeny.