210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Za střední a velké nákupy na Flosu dostanete dopravu zdarma kdekoli po České republice. Jedinou výjimkou jsou velké vzrostlé stromy, které jsou složité na přepravu a není u nich doprava zdarma možná.
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.
Nově zaplatíte pouze poloviční cenu za dopravu, když nakoupíte alespoň za 1500 Kč. Pokud nakoupíte za 2500 Kč, máte dopravu zcela zdarma.

Živé ploty z listnatých stromů a keřů jsou pestré celý rok

Všechny články
Listnatý živý plot

Je tolik druhů živých plotů, kolik je potřeb jejich pěstitelů – a vedle „tradičních“ výsadeb z jehličnanů se stále častěji pěstují živé ploty z listnatých stromů a keřů. Chcete listnatý živý plot také? Máme pro vás tipy na druhy, se kterými nesáhnete vedle.

Když se řekne listnatý živý plot, znamená to většinou „živý plot z habru“. Není divu, jeho vlastnosti jej pro pěstování v živých plotech přímo předurčují – výborně snáší i hluboký zmlazovací řez, snadno také zmlazuje z kořenů a má nebývalou schopnost regenerace. Přestože je opadavý, udělá v zahradě stejnou službu jako neopadané ploty z jehličnanů – suché listí totiž shazuje až na jaře, kdy začíná nasazovat listí nové.

Oblíbeným listnáčem do živých plotů je také ptačí bob. Je dokonale otužilý, výborně snáší střih a tvarování, rychle roste. A v mírných zimách, které jsou v posledních letech stále častější, opadává nezřídka až v předjaří. Samozřejmě, k dispozici jsou i kultivary stálezelené, ty se ale častěji volí pro solitérní výsadbu.

Potřebujete živý plot, který bude nejen ozdobou zahrady, ale zároveň ji ochrání před vniknutím divokých zvířat a dalších nevítaných návštěv? Vysaďte některý z vyšších kultivarů dřišťálu – roste rychle a díky ostrým trnům brzy vytvoří neprostupnou hranici kolem pozemku. Dřišťály výborně snášejí tvarování, na výběr máte opadavé i stálezelené kultivary.

Do volně rostoucích živých plotů se hodí většina keřů okrasných listem či květem – snadno tak například vytvoříte živý plot, který bude kvést od jara do podzimu a bude celý (nebo jen v některých svých částech) stálezelený. Fantazii se meze nekladou – pokud samozřejmě dodržíte nároky rostlin, které do živého plotu zařadíte.

Do volných živých plotů se hodí například bohatě kvetoucí tavolníky, vedle nesáhnete s cesmínou, pustorylem, pámelníky či kalinou.

Listnaté keře a stromy do živých plotů pro podzimní výsadbu jsme pro vás připravili na speciální stránce.

Sdílet: