210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč a dopravu za polovic máte už od 1500 Kč. Pozor: akce platí pouze pro balíčky posílané kurýrní službou a poštou (slevu nemůžeme nabídnout pro velké paletové a individuální přepravy).
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.
Nově zaplatíte pouze poloviční cenu za dopravu, když nakoupíte alespoň za 1500 Kč. Pokud nakoupíte za 2500 Kč, máte dopravu zcela zdarma. Platí pro běžné zásilky koncových zákazníků kurýrem či poštou. Neplatí pro Top Trans, individuální přepravu ani pro velkoobchodní zákazníky.

Trvalky, které odolají slimákům

Všechny články
slimák

Letošní zima byla mírná a jaro deštivé. Podmínky, které vyhovují slimákům (plzákům). Jelikož slimáci nemají přirozeného nepřítele, tak se v zahradách se často přemnoží. Vysaďte proto raději trvalky, které jim odolají.

Existují trvalky, které nájezdu plzáků aneb slimáků odolají? Každý má unikátní zkušenost z vlastní zahrady. Co platí u jednoho, nemusí platit u druhého. Posbírala jsem zkušenosti i od svých kolegů a vytipovala trvalky, které BY MĚLY odolat.

Obecně se dá říct, že slimáci si rádi pochutnají na mladých a šťavnatých rostlinách. Pokud mají na výběr, vyhnou se těm „chlupatým“, s drsnými listy a stonky. Čím menší rostlinu vysadíte, tím je vyšší pravděpodobnost, že ji slimáci zlikvidují.

 

Trvalky, které slimákům většinou nechutnají:

 

100% odolné jsou jakékoliv okrasné trávy.

 

 

Trvalkový záhon s kontryhelem, kakostem, pivoňkou a travinou.

trvalkový záhon s kontryhelem, kakostem, pivoňkami a travinou
trvalkový záhon s kontryhelem, kakostem, pivoňkami a travinou

Trvalky, které slimáci obzvlášť milují:

Letos jsem si na jaře vysadila 2 vzrostlejší hortenzie stromečkovité Annabelle. Po pár dnech jejich listy vypadaly jako cedník, a dokonce i některé stonky byly úplně zlikvidované.

Bohyšky (Hosta) mám na zahradě několik let. Velký trs slimáky neláká, ale jejich terčem se stal odkopek, který jsem vysadila kousek dál.

Mladé třapatkovky (Echinacea) u mě snad nemají vůbec šanci. Vzrostlé rostliny jsou v pořádku, ale ty vysemeněné nájezdy slimáků nepřežijí.

 

Ostatní magnety pro slimáky:

  • Sadba letniček, obzvlášť slaměnky,
  • jakákoliv zeleninová sadba,
  • rašící jiřiny,
  • zběhovec.

 

 

Sdílet: