benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Tři tipy, jak zabránit přemnožení mravenců na zahradě bez chemie

Mravenec a mšice

Čeho je moc, toho je příliš. V případě mravenců to platí dvojnásob. Užitečný hmyz, pokud se přemnoží, začne být nepřítelem takřka na život a na smrt. Mravenci okusují květní pupeny, rádi si pochutnají na sladké chuti kořínků mladé mrkve, co je ale mnohem horší – zavlečou do zahrady mšice, které chovají pro medovici. Na listech stromů, na listech zeleniny, jahod či rybízů, na letničkách či růžích. A právě mšice jsou hlavním důvodem, proč v zahradě přemnožení mravenců nedopustit. Máme tři tipy, jak se jich zbavit bez použití chemie.

Mravenci jsou citliví na pachy. Před některými vezmou „nohy na ramena“

Červená paprika, skořice, majoránka, levandule , bazalka, kůra z citrusů. A také například kávová sedlina nebo rybí šupiny. Dejte některou z výše zmíněných „ingrediencí“ kolem mravenišť, kterých se chcete zbavit, nebo přes cestičky, kudy mravenci chodí, a s velkou pravděpodobností se dočkáte, že se kolonie přestěhuje jinam – některé pachy mravenci zkrátka vysloveně nesnášejí.

Aromatické bylinky nemusíte používat pouze v sušeném stavu – naopak, čerstvá máta, levandule, majoránka či tymián jsou výbornou prevencí proti přemnožení mravenců. Tam, kde rostou, se mravenci usadí jen výjimečně.

Mravenci neradi vodu. Ve vlhku nezůstanou

Pravidelná a důkladná závlaha může být při přemnožení mravenců účinnější obrannou strategií, než byste si možná mysleli. Mravenci mají rádi sucho, koneckonců i mraveniště si staví na místech, kde se nedrží voda. Zalévejte a dříve či později se dočkáte toho, že mravenci se přestěhují jinam. V mokru se jim nelíbí.

Mravencům chutná maso. Stačí kousek a rádi se vystěhují

Pokud oba předchozí pokusy o vyhubení mravenců selžou, vyzkoušejte recept, který s úspěchem používali naši předci – nalákejte mravence na maso a přestěhujte je ze zahrady pryč. Naši předci postupovali tak, že nedaleko místa, kde se usadila mravenčí kolonie, položili na zem uvařenou lebku dobytčete či prasete. Za pár dní se mravenci přemístili za vůní zbytků masa… a hned nato se stěhovali i s lebkou pryč ze zahrady.

Sehnat lebku z dobytčete není dnes nic snadného, řešení ale existuje. Zkuste místo lebky naplnit kameninový květináč slámou zalitou masovým vývarem nebo použijte psí konzervu, ve které necháte zbytky masa. Efekt bude stejný.

 

Sdílet: