Milí zákazníci, směle prohlížejte, vybírejte a nakupujte ať se máte na co těšit. Všechny objednávky budeme expedovat od jarní sezony 2024. O termínu odeslání Vás samozřejmě budeme informovat e-mailem. 

210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč. Platí pro balíčky posílané kurýrní službou (Česká Pošta, DPD, PPL). Nevztahuje se na paletové zásilky, individuální dopravu, ani zahradnictví flos kurýra.
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Tři tipy, jak zabránit přemnožení mravenců na zahradě bez chemie

Všechny články
Mravenec a mšice

Čeho je moc, toho je příliš. V případě mravenců to platí dvojnásob. Užitečný hmyz, pokud se přemnoží, začne být nepřítelem takřka na život a na smrt. Mravenci okusují květní pupeny, rádi si pochutnají na sladké chuti kořínků mladé mrkve, co je ale mnohem horší – zavlečou do zahrady mšice, které chovají pro medovici. Na listech stromů, na listech zeleniny, jahod či rybízů, na letničkách či růžích. A právě mšice jsou hlavním důvodem, proč v zahradě přemnožení mravenců nedopustit. Máme tři tipy, jak se jich zbavit bez použití chemie.

Mravenci jsou citliví na pachy. Před některými vezmou „nohy na ramena“

Červená paprika, skořice, majoránka, levandule , bazalka, kůra z citrusů. A také například kávová sedlina nebo rybí šupiny. Dejte některou z výše zmíněných „ingrediencí“ kolem mravenišť, kterých se chcete zbavit, nebo přes cestičky, kudy mravenci chodí, a s velkou pravděpodobností se dočkáte, že se kolonie přestěhuje jinam – některé pachy mravenci zkrátka vysloveně nesnášejí.

Aromatické bylinky nemusíte používat pouze v sušeném stavu – naopak, čerstvá máta, levandule, majoránka či tymián jsou výbornou prevencí proti přemnožení mravenců. Tam, kde rostou, se mravenci usadí jen výjimečně.

Mravenci neradi vodu. Ve vlhku nezůstanou

Pravidelná a důkladná závlaha může být při přemnožení mravenců účinnější obrannou strategií, než byste si možná mysleli. Mravenci mají rádi sucho, koneckonců i mraveniště si staví na místech, kde se nedrží voda. Zalévejte a dříve či později se dočkáte toho, že mravenci se přestěhují jinam. V mokru se jim nelíbí.

Mravencům chutná maso. Stačí kousek a rádi se vystěhují

Pokud oba předchozí pokusy o vyhubení mravenců selžou, vyzkoušejte recept, který s úspěchem používali naši předci – nalákejte mravence na maso a přestěhujte je ze zahrady pryč. Naši předci postupovali tak, že nedaleko místa, kde se usadila mravenčí kolonie, položili na zem uvařenou lebku dobytčete či prasete. Za pár dní se mravenci přemístili za vůní zbytků masa… a hned nato se stěhovali i s lebkou pryč ze zahrady.

Sehnat lebku z dobytčete není dnes nic snadného, řešení ale existuje. Zkuste místo lebky naplnit kameninový květináč slámou zalitou masovým vývarem nebo použijte psí konzervu, ve které necháte zbytky masa. Efekt bude stejný.

 

Sdílet: