10.000+ druhů skladem
balení rostlin

Říká se, že na každou nemoc stvořil Bůh bylinu. Nemusíte být jako žítkovská bohyně z Bílých Karpat, abyste mohli čerpat z jejich léčivé síly a energie. Nechte se inspirovat tipy na méně obvyklé bylinky do zahrady i domácnosti.
Objevujte tajemství babek kořenářek
Šťovík
Skoro každé dítě na venkově na jaře ochutná kyselé listy šťovíku. Obsahuje velké množství vitamínů A a C, dále pak draslík, hořčík a železo. Skvělé je jíst listy syrové, například v salátu, pomazánce a smoothie, aby se nezničil vitamín C, o který nám jde především.
Na co si dát pozor: Šťovík obsahuje kyselinu šťavelovou, která je nevhodná pro pacienty s onemocněním ledvin nebo močovými kameny.
Rýmovník
V posledních letech se tato pokojová rostlina dostává na výsluní oblíbenosti. Je nenáročný na pěstování, a tak se mu daří i u méně zdatných pěstitelů. Jeho roztomilé, chlupaté lístky vydávají příjemnou vůni po meduňce a díky éterickým olejům má pozitivní účinky proti začínající rýmě. Stačí list promnout a vdechovat jeho vůni. Aromatické listy jsou nejen léčivé, ale odpuzují hmyz. Proto je ideální mít rýmovník v létě v ložnici a budete mít pokoj od komárů.
Fenykl
Fenykl je všestranná bylina. Semena jsou součástí především středomořských receptů. Čaj ze semen má pozitivní účinky na trávení a používá se proti nadýmání. Pít jej mohou i kojící ženy a malé děti. Podporuje laktaci. Výborný je k tlumení kašle a podpoře vykašlávání. Jeho semena jsou častou součástí bylinných směsí na kašel.
Bukvice lékařská
Nejen, že je to krásně kvetoucí rostlina, ale je téměř všelék. Má pozitivní účinky při kašli, při zánětech močových cest, bolestech, při potížích s trávením atd. Navíc nemá nežádoucí účinky a je naprosto bezpečná.
Tipy, jaké byliny sbírat v květnu najdete zde.
Pokud si nejste bylinkou jistí, tak ji nechte jen růst, kochejte se jí v zahradě nebo se obraťte na zkušenou bylinkářku, která vám ráda poradí.