210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč. Platí pro balíčky posílané kurýrní službou (Česká Pošta, DPD, PPL). Nevztahuje se na paletové zásilky, individuální dopravu, ani zahradnictví flos kurýra.
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Jak na plíseň na cuketách, dýni nebo rajčatech

Všechny články
plíseň na listech dýně

V letních dnech po dešti se na listech cuket, dýní nebo rajčat často objeví plíseň. Jak proti ní zakročit, aby nezlikvidovala celou úrodu?

Cukety, dýně a rajčata jsou mezi zahrádkáři velmi oblíbené plodiny, ale jsou náchylné na nežádoucí plíseň, obzvlášť po letních deštích. 

Boj s plísní: Co udělat, když se objeví?

Prvním krokem je rychlá reakce. Pokud zpozorujete na listech bílý, moučnatý povlak nebo na se povrchu listů začínají dělat skvrny, pravděpodobně se jedná o plíseň. Ihned odstraňte postižené listy, spalte je nebo hoďte do bio popelnice. Zamzíte šíření plísně na zdravé rostliny.

Babské rady na plíseň

  • Sůl a voda: Smíchejte 1 l vody s 1 lžíci sody a 1 lžičkou jaru (na přírodní bázi). Touto směsí postříkejte listy postižené rostliny. 
  • Mléko a voda: Smíchejte plnotučné mléko s vodou a každý den listy touto směsí postříkejte. 


Prevence je klíčová

Ne vždy se podaří rostliny zachránit. Proto je důležitá prevence, kterou minimalizujete výskyt plísně.

  • Pravidelně prohlížejte rostliny a odstraňujte případné postižené části.
  • Rostliny zalévejte u země a vyhněte kropení listů.
  • Důležité je také udržovat dostatečný prostor mezi rostlinami, aby mezi nimi mohl vzduch volně proudit. To zabraňuje vytváření vlhkého prostředí, které plísním vyhovuje.

Jak na padlí jsme psali zde.

Doufáme, že naše tipy na boj s plísní vám pomůžou a budete mít bohatou sklizeň.

 

plíseň na dýni
plíseň na dýni
Sdílet: