210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč a dopravu za polovic máte už od 1500 Kč. Pozor: akce platí pouze pro balíčky posílané kurýrní službou a poštou (slevu nemůžeme nabídnout pro velké paletové a individuální přepravy).
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.
Nově zaplatíte pouze poloviční cenu za dopravu, když nakoupíte alespoň za 1500 Kč. Pokud nakoupíte za 2500 Kč, máte dopravu zcela zdarma. Platí pro běžné zásilky koncových zákazníků kurýrem či poštou. Neplatí pro Top Trans, individuální přepravu ani pro velkoobchodní zákazníky.

Bylinky nejen k jídlu, ale i k potěše oka

Všechny články
pažitka

Všimli jste si toho, že spousta bylinek má krásný květ? Nechte část vykvést, přilákejte na ně včely a ozdobte si jimi letní záhon, truhlík nebo dokonce salát. Obecně vynikají lepší snášenlivostí k suchu a nevadí jim umístění na přímém slunci. Které bylinky to jsou?

  • Pažitka. Tak triviální a nejčeštější bylinka, která vůbec může být. Kvete krásnými fialovými květy ve tvaru štětečku. Nechte vykvést jen část trsu, protože vykvetlá pažitka začne mít příliš tvrdý stonek, který není ideální ke konzumaci. Abyste měli pořád nové a čerstvé přírůstky, tak ji pravidelně stříhejte. Máte-li přebytek, tak ji můžete nasekat a zmrazit nebo použít do bylinkového másla. 

 

  • Kvetoucí mátu milují včely. Kvete jemnými, malými medonosnými klasy v různých odstínech smetanové barvy podle kultivaru. Stejně jako u pažitky je vhodné nechat vykvést jen část, protože kvetením se oslabuje růst listů. Máta velmi dobře snáší sucho a plné slunce po celý den, je to prostě nezmar.

 

  • Další oblíbenou bylinkou je meduňka. Její citrónově vonící listy jsou příjemným kontrastem jemných květů. Platí pro ni to stejné, jako pro mátu.

 

  • Rozmarýn může v zahradě růst jako poměrně velký keř.  Jeho světle fialové, trubkovité květy lákají čmeláky a další opylovače. Zasaďte jej tedy do záhonu k trvalkám na slunné místo a na jaře se můžete těšit nejen z jeho jehlicovitých lístků v podobě koření, ale také ze záplavy květů, které na rozdíl od jiných bylinek nemusíte redukovat.

Všechny bylinky vám dobře porostou v záhoně i květináči. Můžete je zkombinovat s letničkami nebo trvalkami. Pokud je budete konzumovat, tak vyberte substrát vhodný pro ekologické pěstování a přihnojujte organickým hnojivem.

Sdílet: