Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Kyhanka bažinná 'Blue Lagoon'

Andromeda polifolia 'Blue Lagoon'

Andromeda polifolia, česky kahynka bažinná, je keř řadící se do čeledi Ericaceae – vřesovcovité. Pochází z chladnějších oblastí severní polokoule. Druh 'Blue Lagoon' vás zaujme svým kompaktním, hustě rozvětveným, polštářovitým tvarem s modro… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících duben - červen
Mrazuvzdornost 2a
Výška rostliny v dospělosti 0,3 m
Barva listu
stříbřitá
Barva květu
růžová
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Andromeda polifolia, česky kahynka bažinná, je keř řadící se do čeledi Ericaceae – vřesovcovité. Pochází z chladnějších oblastí severní polokoule.
Druh 'Blue Lagoon' vás zaujme svým kompaktním, hustě rozvětveným, polštářovitým tvarem s modro-šedými až modro-stříbrnými listy podobným do rozmarýnu, zůstávají na rostlině celý rok. Od dubna až do června vytváří jemně narůžovělé květy. Dorůstá do výšky 30 cm.


Výhody kahynky bažinné:
 • Neopadavé listy
 • Kompaktní tvar
 • Skalničková trvalka
 • Extrémně mrazuvzdorná do - 45°C

Návod na pěstování:
Kahynku bažinnou vysaďte nejlépe na slunné místo nebo do polostínu. Na přímém slunci roste sice pomaleji, ale kompaktněji. Vhodná je chudobnější, hlinitopísčitá půda, odlehčená rašelinou s kyselou až velmi kyselou reakcí 4-5 pH. V létě má tendenci vysychat, dopřejte ji bohatou vrstvu mulče, aby si zachovala co nejvíce vláhy.


Pořiďte si tento krásný keř, bude vás těšit ve vaší skalce po celý rok. Vhodný je i do záhonů a vřesovištních partií zahrady.