Milí zákazníci, směle prohlížejte, vybírejte a nakupujte ať se máte na co těšit. Všechny objednávky budeme expedovat od jarní sezony 2023. O termínu odeslání Vás samozřejmě budeme informovat e-mailem. 

210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč a dopravu za polovic máte už od 1500 Kč. Pozor: akce platí pouze pro balíčky posílané kurýrní službou a poštou (slevu nemůžeme nabídnout pro velké paletové a individuální přepravy).
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Živý vánoční stromek udělá radost několikrát

Všechny články
Vánoční jedle

Každý rok se v Česku prodá víc než milion řezaných vánočních stromků. Ano, smrčky, borovice a jedle jsou pěstovány ve speciálních školkách právě proto, aby o svátcích ozdobily naše domácnosti…

… na druhou stranu, milion stromků, to už je velká hora odpadu, který se povaluje kolem popelnic často ještě v půlce ledna.

Zkuste to letos jinak – rozbalte dárky pod živým stromkem, který po Vánocích vrátíte do přírody, kde bude spokojeně růst další desítky a možná i stovky let. Jste pro? Po dárcích se porozhlédněte vy, živý stromek zajistíme my – letos poprvé máme v nabídce vánoční jedli kavkazskou v kontejneru.

Stromky jsou vysoké 125–150 cm, mají pravidelný tvar a v kontejnerech jsou pěstované odmala, jsou tak mnohem odolnější než stromky, které někteří prodejci do květináčů přesazují krátce před prodejem a které často začnou usychat ještě během Vánoc.

Dodání? Vánoční stromek v kontejneru vám dodáme kamkoli po České republice.

Jakou potřebuje stromek v kontejneru z našeho zahradnictví o Vánocích péči?

  • Po dodání ho umístěte do chladu, ideálně jej mějte co nejdéle venku (na balkoně, na terase, na zahradě), cca 10 dnů před Štědrým dnem mu dopřejte aklimatizaci v místnosti o teplotě 5-10 °C,  následně jej přeneste do místnosti o teplotě 15-18 °C.
  • V prostředí, ve kterém bude přes Vánoce, postavte stromek na světlé místo, vyvarujte se jeho umístění vedle radiátorů topení nebo krbu. Nezapomeňte na dostatečnou zálivku.
  • Po svátcích stromek postupným snižováním teploty aklimatizujte na chlad, stále jej přiměřeně zalévejte.

Co s vánoční jedlí z kontejneru po Vánocích?

Máte dvě možnosti – ponechat ji v kontejneru a použít jej jako vánoční stromek příští rok (v tom případě je vhodné přesadit ji do většího květináče) nebo ji vysadit do volné půdy.

Na zahradě je jedle kavkazská ozdobou, a co je hlavní – můžete si u ní kdykoli se svými blízkými připomenout, že právě ona vám dělala společnost při rozbalování vánočních dárků.

A  hned příští zimu můžete vysazený stromek ozdobit pro hosty, které vidí na zahradě rád každý zahradník – lojové koule nebo krmítko se semínky ocení kosové i sýkorky.

Sdílet: