210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč. Platí pro balíčky posílané kurýrní službou (Česká Pošta, DPD, PPL). Nevztahuje se na paletové zásilky, individuální dopravu, ani zahradnictví flos kurýra.
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Trvalkový záhon – čím mulčovat, díl III.

Všechny články
mulčování

Trvalkový záhon je založený. Mezi trvalkami je dost velký prázdný prostor, který zanedlouho zaplní plevel. To však nechceme! Jak zabránit výsevu a růstu plevele v záhonu? Mulčováním.

Mulčování je skvělá metoda, která:

·         ušetří čas, protože výrazně zhorší podmínky pro výsev a růst plevele,

·         snižuje odpar vody z půdy, takže stačí zalévat méně často.


Čím mulčovat?

Mulčování městských a soukromých záhonů se liší. Ve městech se nejčastěji používá drobný kačírek, protože údržba štěrkového záhonu je nejekonomičtější.

V soukromých zahradách se nejčastěji k mulčování používá:

·         drcená kůra jehličnatých stromů,

·         dřevitá štěpka z listnatých stromů,

·         vrstva posekané trávy,

·         listy z ovocných stromů, domácích druhů keřů a stromů (nepoužívejte akát a ořech),

·         nepotištěné kartony, které se následně zasypou vrstvou trávy nebo listů.


Jakmile se trvalky rozrostou a vytvoří kompaktní hmotu, už nemusíte mulčovat. 

Mulč z organického materiálu se postupně rozloží a vytvoří humus. Mulčovat můžete i zeleninové záhony, půdu pod živým plotem, keři nebo stromy. 

Možná Vás zaujala možnost mulčování kartonem. Ten natrhejte na přiměřeně velké kusy, bude se lépe pokládat mezi rostliny. Aby záhon vypadal vzhledně, kartony zasypejte trávou nebo listy a zalijte vodou. Karton se rozmočí a nebude mít tendenci odletět. Ze zkušenosti jedné z našich kolegyň je místo pod kartonovou mulčí příhodné pro život pro drobných živočichů.

Kačírek můžete samozřejmě použít i v soukromé zahradě. Pokud byste se však rozhodli jej jednou ze záhonu odstranit, bude to trochu komplikovanější, protože se  na rozdíl od jiných, výše zmíněných materiálů nerozloží.

Sdílet: