Milí zákazníci, expedice okrasných rostlin je pro letošní sezonu ukončena. Nové objednávky budou odeslány na jaře 2023. 

210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč a dopravu za polovic máte už od 1500 Kč. Pozor: akce platí pouze pro balíčky posílané kurýrní službou a poštou (slevu nemůžeme nabídnout pro velké paletové a individuální přepravy).
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Oslavte s námi Mezinárodní den lesů

Všechny články
Les

Lesy! Jsou blahodárné nejen pro naši planetu, ale také pro naši duši. Měli bychom o ně s láskou pečovat, rozšiřovat je a pomáhat jim. Proto slavíme Mezinárodní den lesů.

Poprvé jsme jej slavili v roce 2013. Tento významný den by měl zvyšovat povědomí o významu všech typů lesních ekosystému pro udržitelný rozvoj. Letošní ročník 2022 má téma Lesy a udržitelná produkce a využívání.

Lesy pokrývají třetinu planety. V ČR to je 33,1 %, což je přes 2,6 milionu ha. Do této plochy by se Praha vešla 54x. Každým rokem se u nás plocha lesů zvětší o 0,06 %! Největší zalesnění je v Libereckém kraji, skoro 45 % a nejmenší v kraji Hlavního města Prahy – přes 10 %.

Čtete rádi? Pokud byste se rádi dozvěděli poutavým vyprávěním o stromech, a o tom, jak fungují nejen samostatně, ale i jako ekosystém, tak vřele doporučujeme knihu Tajný život stromů od Wohllebena Petera. Kniha je k dostání i v audioverzi.

Dětem můžete hravě a zábavně přiblížit tuto tématiku díky tipům od Les ve škole. Oslavte s nimi dnešní den venku, v lese.

Máte velkou zahradu? Prostor v obci, kde by se mohly vysadit typicky české lesní stromy? V naší nabídce najdete zástupce borovic, smrků, modřínů, ale také duby, buky a břízy. Vytvořte si i vy malý lesík podle vašich možností.

 

Sdílet: