Milí zákazníci, pro tuto sezónu jsme ukončili expedici. Nové objednávky začneme rozesílat na jaře 2022 tak, jak nám to počasí dovolí.

210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč a dopravu za polovic máte už od 1500 Kč. Pozor: akce platí pouze pro balíčky posílané kurýrní službou a poštou (slevu nemůžeme nabídnout pro velké paletové a individuální přepravy).
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Okrasné trávy do živého plotu. Jak vybrat ty správné?

Všechny články
Pampová tráva

Plánujete živý plot místo klasického a nechcete jít klasickou cestou, ale zvolit místo okrasných listnáčů a jehličnanů něco jiného? Na mnoha místech je spolehlivě nahradí živé ploty z bambusů a okrasných travin. Které doporučujeme?

Na začátek je třeba říct, že živý plot z okrasných travin nikdy nebude nepřekonatelnou překážkou, která ochrání vaše soukromí před zvěří nebo nevítanými hosty. Vhodný je především pro vizuální oddělení jednotlivých částí zahrady nebo vašeho pozemku od okolí a pohledy sousedů. 

Jeden příklad za všechny?

Máte bazén nedaleko sousedova pozemku a potřebujete více soukromí. Zároveň ale nechcete vysazovat tradiční živý plot, ani natahovat různé zábrany typu rákosové rohože nebo stínící plachta na plot klasický. 

V tomto a podobných případech je živý plot z okrasných travin ideálním řešením - mnohé vysoké druhy, například ozdobnice, snadno doŕostou do výšky i dvou metrů, a to mnohem rychleji než častěji používané listnáče a jehličnany. Je ale také třeba ještě dodat, že okrasné trávy (resp. jejich nadzemní části) v našich klimatických podmínkách s podzimem usychají a funkci živého plotu tak především v zimním období plní jen částečně. 

Tři tipy na okrasné traviny do živých plotů

Ozdobnice čínská
Pro použití do živého plotu volte vysoké druhy - některé ozdobnice dorůstají výšky až dvou metrů. Funkci živého plotu ozdobnice částečně plní i v zimních měsících, kdy se doporučuje svázat staré listy do snopů - stříhají se až na jaře. Ozdobnice jsou nenáročné, daří se jim na slunci i v polostínu. Vyberte si ozdobnice.

Pampová tráva
Pampové trávy se hodí především do vysokých a volnějších kompozic pro oddělení jednotlivých částí zahrady. Jednotlivé trsy mohou dorůst výšky až 2,5 metru. Podobně jako v případě ozdobnic i tady s příchodem zimy svažte staré listy do snopů, které seřízněte přibližně 20 cm nad zemí až na jaře. Pampové trávy v nabídce.

Proso prutnaté
Do nižších živých plotů, které oddělí například užitkovou a okrasnou část zahrady, je proso prutnaté jako stvořené, a to díky svému vzpřímenému a štíhlému růstu. Proso prutnaté vyžaduje slunečné polohy a propustné půdy, na podzim doporučujeme trsy opět svázat a seříznout až na jaře. Proso prutnaté v nabídce.

Sdílet: