Milí zákazníci, směle prohlížejte, vybírejte a nakupujte ať se máte na co těšit. Všechny objednávky budeme expedovat od jarní sezony 2024. O termínu odeslání Vás samozřejmě budeme informovat e-mailem. 

210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč. Platí pro balíčky posílané kurýrní službou (Česká Pošta, DPD, PPL). Nevztahuje se na paletové zásilky, individuální dopravu, ani zahradnictví flos kurýra.
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Mezinárodní den ptactva

Všechny články
ptačí budka

Nový výzkum z roku 2021 ukázal, že za téměř 40 let vymizel v EU každý 6. ptačí jedinec. Celkově se tak od roku 1980 snížil počet ptáku o 600 milionů!

Proto bychom si měli připomenout Mezinárodní den ptactva, který slavíme 1.dubna již od roku 1906. Toho roku podepsali státníci Mezinárodní konvenci o ochraně užitečného ptactva.Hlavním cílem je ukázat lidem nebezpečí ohrožující ptáky po celém světě. Osvěta by měla pomoci k jejich lepší ochraně a zachování stanovišť.

Ptáci v zahradě nás potěší svou přítomností a švitořením, ale také nás zbaví spousty škůdců. Proto bychom jim měli poskytnout prostor, kde by se mohli schovat a hnízdit – keře, stromy nebo vysoké trávy. Tipy co v zahradě vysadit najdete zde. Keře obalené jedlými bobulemi jsou pro ně v zimě vítaným zpestřením jídelníčku. K tomu jim můžete zavěsit krmítko a celoročně přikrmovat vhodnými semínky.

Podpořit hnízdění můžete u vás na zahradě nebo v obci vyrobením budky. Návod naleznete zde. Velká nabídka nejen budek je zde.

Nezapomeňte na pítko. Je pro ně v létě téměř nezbytné a budou se v něm i rádi koupat.

Znáte ptáky, kteří navštěvují vaši zahradu? Pokud ne, tak tito jsou nejčastější.

Užijte si tento den nejlépe ve společnosti dětí pozorováním opeřených návštěvníků našich zahrad.  

TIP: Dendrologická zahrada v Praze Průhonicích pořádá v sobotu procházku Za ptačím zpěvem spojenou s pozorováním, poslechem a určováním ptáků.

Sdílet: