Milí zákazníci, expedice okrasných rostlin je pro letošní sezonu ukončena. Nové objednávky budou odeslány na jaře 2023. 

210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč a dopravu za polovic máte už od 1500 Kč. Pozor: akce platí pouze pro balíčky posílané kurýrní službou a poštou (slevu nemůžeme nabídnout pro velké paletové a individuální přepravy).
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Mezinárodní den ptactva

Všechny články
ptačí budka

Nový výzkum z roku 2021 ukázal, že za téměř 40 let vymizel v EU každý 6. ptačí jedinec. Celkově se tak od roku 1980 snížil počet ptáku o 600 milionů!

Proto bychom si měli připomenout Mezinárodní den ptactva, který slavíme 1.dubna již od roku 1906. Toho roku podepsali státníci Mezinárodní konvenci o ochraně užitečného ptactva.Hlavním cílem je ukázat lidem nebezpečí ohrožující ptáky po celém světě. Osvěta by měla pomoci k jejich lepší ochraně a zachování stanovišť.

Ptáci v zahradě nás potěší svou přítomností a švitořením, ale také nás zbaví spousty škůdců. Proto bychom jim měli poskytnout prostor, kde by se mohli schovat a hnízdit – keře, stromy nebo vysoké trávy. Tipy co v zahradě vysadit najdete zde. Keře obalené jedlými bobulemi jsou pro ně v zimě vítaným zpestřením jídelníčku. K tomu jim můžete zavěsit krmítko a celoročně přikrmovat vhodnými semínky.

Podpořit hnízdění můžete u vás na zahradě nebo v obci vyrobením budky. Návod naleznete zde. Velká nabídka nejen budek je zde.

Nezapomeňte na pítko. Je pro ně v létě téměř nezbytné a budou se v něm i rádi koupat.

Znáte ptáky, kteří navštěvují vaši zahradu? Pokud ne, tak tito jsou nejčastější.

Užijte si tento den nejlépe ve společnosti dětí pozorováním opeřených návštěvníků našich zahrad.  

TIP: Dendrologická zahrada v Praze Průhonicích pořádá v sobotu procházku Za ptačím zpěvem spojenou s pozorováním, poslechem a určováním ptáků.

Sdílet: