Milí zákazníci, expedice okrasných rostlin je pro letošní sezonu ukončena. Nové objednávky budou odeslány na jaře 2023. 

210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč a dopravu za polovic máte už od 1500 Kč. Pozor: akce platí pouze pro balíčky posílané kurýrní službou a poštou (slevu nemůžeme nabídnout pro velké paletové a individuální přepravy).
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Jak se pěstují trávníkové koberce

Všechny články
IMG_20191017_084611

Přemýšlíte nad trávníkovým kobercem? Jeho výhody jsou nesporné, ale víte jak se pěstuje?

Pěstování kvalitního trávníkového koberce trvá 12-18 měsíců ve specializovaných školkách.

Důležitou součástí procesu je:

  • jeho intenzivní zavlažování,
  • denní sečení vřetenovou sekačkou,
  • a pravidelné vysávání.

Sklízí se speciálním slupovacím strojem, který koberec odřízne od země, nařeže jej na pásy a naformátuje délku. Plocha role je většinou 1 m². Pro zachování maximální čerstvosti se slupování provádí těsně před expedicí. Někteří pěstitelé navíc používají vakuové chladící boxy, v nichž se trávník hluboce podchladí, aby se vyloučilo riziko zapaření během transportu k zákazníkovi.

Role trávníku se dopraví ke klientovi ve stejný den, maximálně druhý den dopoledne po večerní sklizni. Koberec se musí po doručení ihned rozložit a vydatně zalít.

Výběr trávníkového koberce nepodceňte. Chcete-li kvalitní koberec, tak jej pořiďte od ověřeného prodejce. Dbejte na správnou pokládku, abyste váš trávník vypadal a rostl, tak jak má.   

Sdílet: