210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč. Platí pro balíčky posílané kurýrní službou (Česká Pošta, DPD, PPL). Nevztahuje se na paletové zásilky, individuální dopravu, ani zahradnictví flos kurýra.
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Jak se pěstují trávníkové koberce

Všechny články
IMG_20191017_084611

Přemýšlíte nad trávníkovým kobercem? Jeho výhody jsou nesporné, ale víte jak se pěstuje?

Pěstování kvalitního trávníkového koberce trvá 12-18 měsíců ve specializovaných školkách.

Důležitou součástí procesu je:

  • jeho intenzivní zavlažování,
  • denní sečení vřetenovou sekačkou,
  • a pravidelné vysávání.

Sklízí se speciálním slupovacím strojem, který koberec odřízne od země, nařeže jej na pásy a naformátuje délku. Plocha role je většinou 1 m². Pro zachování maximální čerstvosti se slupování provádí těsně před expedicí. Někteří pěstitelé navíc používají vakuové chladící boxy, v nichž se trávník hluboce podchladí, aby se vyloučilo riziko zapaření během transportu k zákazníkovi.

Role trávníku se dopraví ke klientovi ve stejný den, maximálně druhý den dopoledne po večerní sklizni. Koberec se musí po doručení ihned rozložit a vydatně zalít.

Výběr trávníkového koberce nepodceňte. Chcete-li kvalitní koberec, tak jej pořiďte od ověřeného prodejce. Dbejte na správnou pokládku, abyste váš trávník vypadal a rostl, tak jak má.   

Sdílet: