Milí zákazníci, pro tuto sezónu jsme ukončili expedici. Nové objednávky začneme rozesílat na jaře 2022 tak, jak nám to počasí dovolí.

210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč a dopravu za polovic máte už od 1500 Kč. Pozor: akce platí pouze pro balíčky posílané kurýrní službou a poštou (slevu nemůžeme nabídnout pro velké paletové a individuální přepravy).
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Jak připravit růže na zimu?

Všechny články
růže

Celé jaro vám dělaly radost, byly téměř bez starostí, takže je na čase těmto kráskám věnovat trochu pozornosti a připravit je na chladné období, aby zas na jaře mohly pučet.

Před zimou, nejlépe v půlce října nebo v listopadu, odstaňte všechny suché květy a listy. Zkontrolujte, zda jsou listy zdravé. Pokud jsou napadené černou skvrnitostí, tak je potřeba všechny napadené listy otrhat a posbírat je i ze země. Neházejte je do kompostu. Černou skvrnitost poznáte tak, že jsou listy flekaté (od hnědé až po černou).


Další úkony, které byste neměli vynechat:

1. Odstřihněte suché a nemocné výhony.
2. Šípky vzniklé po odkvětu ubírají růžím sílu a živiny, takže je odstraňte klidně už v průběhu léta/podzimu.
3. Hluboké ořezávání růží ponechte na jaro, aby byly na zimu odolnější.
4. Pokud růže ještě kvete, tak květenství můžete ustříhnout a usušit do suché vazby.

V neposlední řadě je nutné přihrnout kolem růže kompost nebo alespoň hlínu. Kolem růže, v oblasti kořenového krčku, nahrňte asi 20 cm vysokou vrstvu kompostu. Kořenový krček nesmí zůstat odkrytý a přístupný mrazu. Dodáte tak růži živiny a zároveň ji ochráníte proti mrazu. Růže můžete ještě navíc přikrýt chvojím. Kompostem se nepřihrnují půdokryvné růže ve skupinové výsadbě a také botanické a sadové odrůdy. Vhodné je také mulčování – můžete vytvořit vrstvu ze slámy nebo listí, případně kupované mulče.

Stromkové a roubované růže také vyžadují před zimou péči. Jejich kmen i korunu omotejte pytlovinou z juty. Rozhodně nepoužívejte neprodyšný materiál, jako je igelit. Pnoucí růže pořádně upevněte provazem k opoře, aby byly odolné v případě, že napadne těžký mokrý sníh. Můžete je také obalit pytlovinou nebo chvojím.

Na podzim se mohou vysadit růže nové. Více o tom, jak růže zasadit a následně o ně pečovat si přečtete v našem dalším článku zde.

 

Sdílet: