210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč. Platí pro balíčky posílané kurýrní službou (Česká Pošta, DPD, PPL). Nevztahuje se na paletové zásilky, individuální dopravu, ani zahradnictví flos kurýra.
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.
Jak kombinovat okrasné trávy dochan

Okrasné trávy jsou nezastupitelnou dekorací v zahradě. Nechte se inspirovat ověřenými kombinacemi a fotkami skutečných záhonů.

Začlenění okrasných travin do zahrady promění vaše okolí v zajímavou a dynamickou hru struktur, barev a pohybu. Díky své eleganci a všestrannosti mohou tyto trávy v kombinaci se správnými trvalkami vytvořit zahradu, která je vizuálně atraktivní a snadno se udržuje. Zakomponujte okrasné trávy do zahrady i vy, poradíme vám, jak na to.

Jak na úspěšnou kombinaci?

  • Vybírejte takové trávy a trvalky, které spolu nejen dobře vypadají, ale mají také podobné nároky na stanoviště a zálivku. Tím zajistíte, že se oběma rostlinám bude dařit.
  • Věnujte pozornost výšce travin a trvalek. Vyšší trávy vyniknou jako pozadí pro nižší trvalky a vytváří vertikální akcent.
  • Výsadba ve skupinách namísto jednotlivých kusů je daleko efektnější. Lichý počet rostlin působí přirozeněji, proto zvažte výsadbu po třech nebo pěti rostlinách.
  • Brzy na jaře před začátkem rašení okrasné trávy seřízněte. Odstraňte odumřelé listy a odkvetlé květy, aby vaše zahrada vypadala co nejlépe.

 Proč vysadit okrasné trávy v kombinaci s trvalkami

  • Díky jejich kombinaci je na zahradě stále něco krásného. Od brzkého jara, přes léto a podzim, dokonce přes zimu. Okrasné trávy se na zimu nestříhají, jsou tedy obzvlášť krásnou zimní dekorací.
  • Trávy vytvářejí výrazný kontrast k měkkému a svěžímu olistění trvalek a dodávají zahradě hloubku a rozměr.
  • Trávy i mnohé trvalky jsou poměrně nenáročné na údržbu, takže si můžete zahradu užívat s minimálním úsilím.
  • Jejich květy a listy mají různé barvy a odstíny, od zářivě zelených, přes jemně stříbrné až po nápadně červené. Trávy jsou vizuálně přitažlivé a při pohybu navíc vydávají uklidňující šustivý zvuk.
  • Kombinace trav a trvalek vytvářejí útočiště pro ptáky a drobné volně žijící živočichy, čímž zvyšují biologickou rozmanitost vaší zahrady.

Okrasné trávy a trvalky se navzájem doplňují a my vám poradíme, které se k sobě hodí. Vybrali jsme několik ověřených tipů, protože možností je spousta. 

Na fotkách ve fotogalerii si můžete prohlédnout záhony s okrasnými trávami a trvalkami.

Další tipy na kombinace:

Celou nabídku okrasných travin najdete zde.

Kavyl péřovitý se sasankou japonskou
a hortenzií latnatou.

traviny a trvalky
traviny a trvalky

Lemování vytvořené z dochanu
a sporýše argentinského.

trávy a trvalky
trávy a trvalky

Podrost vícekmenné břízy tvoří metlice a třapatkovky. Na jaře záhon zdobí okrasné česneky, jejichž suché květy jsou na podzim také dekorativní.

trvalky a trávy
trvalky a trávy

Stejný záhon na jaře.

trávy a trvalky
trávy a trvalky

Kvetoucí dochan s něžným svíčkovcem, sporýšem argentinským a třapatkovkou.

trávy a trvalky
trávy a trvalky

Suché květy třapatkovky s dochanem psárkovitým

trávy a trvalky
trávy a trvalky

Oblíbený kavyl a třapatkovky

trávy a trvalky
trávy a trvalky

Lemování z ozdobnice

trávy a trvalky
trávy a trvalky
Sdílet: