Milí zákazníci, expedice okrasných rostlin je pro letošní sezonu ukončena. Nové objednávky budou odeslány na jaře 2023. 

210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč a dopravu za polovic máte už od 1500 Kč. Pozor: akce platí pouze pro balíčky posílané kurýrní službou a poštou (slevu nemůžeme nabídnout pro velké paletové a individuální přepravy).
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Rostliny balíme s maximální péčí a 99,8 % rostlin k vám doručíme v pořádku. Poskytujeme garanci výměny zdarma, pokud dorazí rostlina poškozená nebo uvadlá. Více o tom, jak balíme

Vigny

Přezdívá se jí "špagetové fazole". Pochází z jižní Afriky, zde se pěstuje jako významná kulturní plodina. Zajímavá je krásnými květy, které přitahují opylovače. Velmi oblíbená je v asijské kuchyni. Pro pěstování potřebuje vysoké opory nebo sítě (podobně jako pro hrášek nebo okurky), častou a vydatnou zálivku a teplé počasí. Vhodná i do polostínu. Předpěstované sazenice sázíme na záhony až po ledových mužích, v druhé polovině května. Pokud pěstujeme z výsevu, tak sejeme až v květnu, půda již musí být dostatečně vyhřátá. Roste velmi rychle. Sklizeň probíhá začátkem srpna, mohou plodit i dále až do zámrazu. Podobně jako ostatní luskoviny se nehnojí. Obsahuje hodně kyseliny listové, bílkovin a má nízkou energetickou hodnotu. V kuchyni lze využít čerstvé lusky (výborné jsou blanšírované) nebo zralá semena, ty se musí před vařením namáčet.

Rady, tipy a inspirace z našeho blogu

Podrobná filtrace vigny
Podrobná filtrace vigny
Filtrovat
Zálivka
Barva květu
Barva listu
Stanoviště
Zálivka
Zálivka
Barva květu
Barva květu
Barva listu
Barva listu
Stanoviště
Stanoviště
Zavřít

Jak balíme a doručujeme

Rostliny balíme s maximální péčí, aby k Vám dorazily bez úhohy. 99,8 % rostlin doručíme v pořádku. Poskytujeme garanci výměny zdarma, pokud dorazí rostlina poškozená.

DSC_6240
DSC_6240
DSC_6240

Zahradničení má být zábava. Naše články vás inspirují nebo vám pomůžou.